Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Personalizowane etykiety samoprzylepne - skuteczny sposób na promocję w Twoim biznesie

26-11-2022


Aby utrzymać się na rynku i zdobyć rozpoznawalność, trzeba odróżnić swoją ofertę  od konkurencji. Zasada ta ma charakter uniwersalny i dotyczy niemal wszystkich branż. Odpowiednio zaprojektowana identyfikacja wizualna to jeden z tych czynników, które pozwalają marce wypracować silną pozycję w branży i sprawić, że jej produkty będą natychmiastowo i bezbłędnie kojarzone. Jak w tej kwestii może pomóc producent etykiet samoprzylepnych?

Jakie funkcje pełni etykieta produktowa?

Podstawowym zadaniem naklejek na butelki, słoiki czy inne opakowania, określanych fachowo jako samoprzylepne etykiety produktowe, jest informowanie klienta o kluczowych właściwościach danego wyrobu. Przepisy precyzują, że na tego rodzaju naklejkach muszą znajdować się takie informacje, jak m.in.:

  • nazwa produktu i jego przeznaczenie,
  • dane dotyczące składu,
  • nazwa i adres producenta,
  • termin przydatności do spożycia,

a także inne treści i symbole, np. oznaczenie klasy energooszczędności w przypadku urządzeń elektronicznych czy numer zezwolenia na obrót produktem biobójczym dla środków do dezynfekcji.

Oczywiście funkcja informacyjna to nie wszystko, ponieważ renomowana drukarnia etykiet zadba również o efektowną szatę graficzną całego projektu. Dzięki niej naklejki do znakowania przyciągają uwagę potencjalnych klientów i zwiększają sprzedaż produktu, który wyróżniać się będzie na sklepowej półce.

 

Zalety i zastosowanie etykiet samoprzylepnych

Jest także wiele innych powodów, dla których warto zdecydować się na profesjonalne etykietowanie swoich wyrobów. Naklejka na produkty to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie w wielu branżach: od produkcji spożywczej i farmaceutycznej, poprzez branżę kosmetyczną, AGD/RTV czy wytwarzanie zabawek, aż po logistykę, transport i branżę automotive. Wielką zaletą etykiet handlowych jest możliwość ich personalizowania, dzięki czemu naklejka na produkcie staje się jednym z kluczowych elementów identyfikacji wizualnej marki. Topowi producenci, m.in. specjalizująca się w cyfrowym druku nalepek produktowych drukarnia Amicus (więcej informacji do znalezienia na https://www.amicus-druk.eu/oferta/druk-etykiet/druk-etykiet), oferują także wysokiej klasy etykiety uszlachetnione. Ich główne cechy to m.in. wyższa trwałość oraz efektowna estetyka, uzyskane dzięki procesom laminowania, pozłacania lub posrebrzania.

Kiedy warto sięgnąć po etykiety na rolce?

Wiele firm z branży poligraficznej proponuje swoim klientom wygodne rozwiązanie, jakim są etykiety samoprzylepne na rolce. Na tle standardowych arkuszy wyróżniają się one m.in. niższym kosztem produkcji, szerokimi możliwościami personalizacji czy łatwą produkcją. Rolka z etykietami może mieć dowolną średnicę, dzięki czemu jest to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w rozmaitych gałęziach przemysłu. Nie bez znaczenia jest również łatwy transport naklejek nawiniętych na rolki, które są lekkie, nie zajmują wiele miejsca i bardzo łatwo można je przewozić.

Z czego produkuje się etykiety samoprzylepne?

Obecnie praktycznie każdy producent etykiet samoprzylepnych jest w stanie zaoferować naklejki z wytrzymałego tworzywa, odpornego zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Do najczęściej wybieranych wariantów należą:

  • etykiety z folii samoprzylepnej, umożliwiające łatwe aplikowanie oraz zdejmowanie z produktów bądź opakowań,
  • etykiety papierowe, wyróżniające się uniwersalnym zastosowaniem oraz możliwością wykonania dowolnego nadruku.

Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje niezaprzeczalne zalety, a wybór jest kwestią indywidualną. Etykiety papierowe są tańsze od foliowych, jednak nie są tak odporne na wilgoć, a ich usunięcie zwykle okazuje się bardziej problematyczne. Z kolei zastosowanie foliowych nalepek, oprócz łatwego odklejania, pozwala uzyskać spektakularny efekt – zarówno w wersji monochromatycznej, jak i wielokolorowej.

Oryginalne etykiety produktowe – skuteczna reklama Twojej firmy!

Nie od dziś wiadomo, że etykieta to jeden z istotnych i niezwykle skutecznych nośników reklamy. W wielu przypadkach to właśnie naklejka produktowa jest podstawowym elementem identyfikacji wizualnej marki, z którym klient ma kontakt w sklepie. Warto więc zadbać nie tylko o trwałość i charakter informacyjny, ale także efektowny design naklejki, który będzie zwracał uwagę konsumentów. W tym miejscu istotną rolę ma do odegrania drukarnia etykiet, która najczęściej odpowiada za wykonanie projektu. Twórcy szaty graficznej powinni zadbać, by była ona nie tylko ciekawa, ale również spójna z pozostałymi materiałami promocyjnymi, uzupełniając sprzedażową komunikację marki.

Druk etykiet produktowych – zaufaj profesjonalistom

Wniosek jest prosty: im atrakcyjniejsza będzie etykieta na opakowaniu, tym większa szansa, że klient sięgnie po opatrzony nią produkt, jeśli tylko spełni on jego indywidualne oczekiwania. Aby mieć pewność, że cały proces znakowania przebiega profesjonalnie, warto zamówić etykiety samoprzylepne w renomowanej drukarni, która specjalizuje się w tego rodzaju realizacjach. Nowoczesny park maszynowy, doświadczeni pracownicy oraz bogata oferta z pewnością ułatwią wybór rozwiązania idealnie dopasowanego do własnych potrzeb.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021