Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Drukarki przemysłowe – jak o nie prawidłowo dbać?

28-09-2021


Drukarki przemysłowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane do realizacji zadań niemożliwych lub zbyt obciążających dla zwykłego sprzętu do drukowania. Ich zaawansowane możliwości pozwalają na przygotowywanie niskonakładowych nadruków na nietypowych podłożach w trybie pełnokolorowym, lakierowanie oraz używanie szeregu barw dodatkowych. Aby drukarki przemysłowe działały prawidłowo i nie były narażone na możliwe awarie i przestoje, należy prawidłowo się z nimi obchodzić.

Jak w praktyce funkcjonuje drukarka przemysłowa?

Drukarki przemysłowe to zarówno urządzenia atramentowe, jak i dużo od nich nowocześniejsze drukarki działające w oparciu o technologię UV LED. Drukowanie przemysłowe w tym drugim przypadku polega na nanoszeniu tuszu z pigmentem na wybrane podłoże. Głowica z tuszem przesuwa się nad materiałem za pomocą specjalnego, precyzyjnego napędu, który zapewniają wbudowane silniki elektryczne. Zadaniem lampy UV jest natomiast przyspieszenie wysychania tuszu oraz jego utrwalenie na podłożu. Zastosowanie technologii LED pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej, co pozytywnie wpływa na koszt korzystania z tego typu drukarek przemysłowych.

Drukarki przemysłowe są wyposażone w zaawansowane pod względem funkcjonalności i konstrukcji systemy odpowiadające za czyszczenie dysz. Drukarka jest w stanie sama kontrolować stan swojej głowicy oraz w razie potrzeby przeprowadzić szybką konserwację, która gwarantuje jej pełną sprawność oraz chroni przed możliwymi awariami. Taka konstrukcja sprzętu sprawia, że ręczne czynności dotyczące konserwacji urządzenia są ograniczone do niezbędnego minimum. Nie oznacza to jednak, że tego typu urządzeń nie dotyczy serwis drukarek przemysłowych. Istnieją bowiem działania, które leżą po stronie użytkownika oraz sytuacje, w których niezbędne może okazać się skorzystanie z profesjonalnego wsparcia firmy świadczącej tego typu usługi.

Serwis drukarek przemysłowych – jak dbać o sprzęt, aby wydłużyć jego życie?

Mechanizm drukujący drukarek przemysłowych jest elementem szczególnie wrażliwym na jakość tuszu. W związku z tym, jeśli zależy nam na zapewnieniu nie tylko świetnej jakości wydruków realizowanych przy pomocy tego sprzętu, ale także ochronić go przed możliwymi awariami, warto inwestować w zakup dobrej jakości materiałów eksploatacyjnych. Najlepszym wyborem będą tusze dedykowane drukarkom przemysłowym, zaaprobowane przez producenta konkretnego sprzętu.

Głównym zadaniem użytkownika drukarki przemysłowej jest wymienianie tuszu z odpowiednim wyprzedzeniem. Pozwala to zapobiec sytuacji, w której do wyczerpania tuszu dojść mogłoby podczas pracy drukarki, co może przyczynić się do przestojów. Serwis drukarek przemysłowych powinien obejmować także systematyczne czyszczenie stołu oraz zewnętrznych elementów głowicy urządzenia. O ten drugi aspekt dbania o drukarkę warto zatroszczyć się w szczególności podczas pracy z pylącymi materiałami, które mają tendencję do osiadania na głowicy i zanieczyszczenia jej powierzchni. W razie potrzeby warto skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, który nie tylko wykona za nas odpowiednie prace niezbędne do zachowania drukarki w dobrym stanie, ale także usunie wszelkie awa

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021