Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Tusze do drukarek - oryginały czy zamienne materiały eksploatacyjne? 

11-09-2020


Każdy właściciel urządzenia drukującego niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, że w jego drukarce atramentowej skończył się materiał eksploatacyjny, czyli tusz. Nie jest to sytuacja komfortowa, gdyż po pierwsze - nasza drukarka nie może dalej pracować, a po drugie - zostajemy narażeni na dodatkowe koszty, które wiążą się z zakupem nowych produktów. Jak powszechnie wiadomo, na rynku dostępne są zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i ich tańsze wersję, czyli tzw. zamienniki. To, na jaki produkt się zdecydujemy, jest całkowicie uzależnione od naszych preferencji oraz budżetu, który możemy przeznaczyć na zakup nowych materiałów eksploatacyjnych. W tym artykule omówimy dokładnie oryginalne materiały eksploatacyjne i zamienniki. Wskażemy również różnice, które występują między tymi produktami. Jeżeli interesuje Cię ten temat - zachęcamy do przeczytania całego materiału! 

Czy warto wybierać tusze alternatywne? 

Każdego właściciela urządzenia drukującego niejednokrotnie spotkała sytuacja, że w jego drukarce atramentowej skończył się materiał eksploatacyjny, czyli tusz. Nie jest to sytuacja komfortowa, gdyż po pierwsze - nasza drukarka nie może dalej pracować, a po drugie - zostajemy narażeni na dodatkowe koszty, które wiążą się z zakupem nowych produktów. Jak powszechnie wiadomo, na rynku dostępne są zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i ich tańsze wersję, czyli tzw. zamienniki.

Decyzja o wyborze materiału eksploatacyjnego do drukarki

To, na jaki produkt się zdecydujemy, jest całkowicie uzależnione od naszych preferencji oraz budżetu, który możemy przeznaczyć na zakup nowych materiałów eksploatacyjnych. W tym artykule omówimy dokładnie oryginalne materiały eksploatacyjne i zamienniki. Wskażemy również różnice, które występują między tymi produktami. Jeżeli interesuje Cię ten temat - zachęcamy do przeczytania całego materiału! 

Tusze alternatywne vs. oryginalne materiały eksploatacyjne 

W przypadku drukarek atramentowych niezbędnym elementem, który umożliwia ich pracę, jest tusz. Produkt składa się z wody i kolorantu - są to dwa podstawowe składniki, ale również z produktów i substancji, które pochłaniają wilgoć i umożliwiają wiązanie cząsteczek. Jeżeli tusz został wykonany z wysokiej jakości materiałów, to możemy mieć pewność, że otrzymane wydruki będą intensywne, bogate w szczegóły i nasycone. Tak, jak już wspominaliśmy, na rynku możemy spotkać zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i tusze do drukarek alternatywne, czyli zamienniki. Pierwszą różnicą, która z pewnością każdemu rzuci się w oczy, jest cena. Oryginalne materiały eksploatacyjne to produkty stosunkowo drogie, a zamienniki mogą być tańsze nawet o 70%. Przykładowo - jeżeli oryginał kosztuje 100 zł, a zamiennik 45 złotych, to przy jednorazowym zakupie oszczędzamy aż 55 zł. Zakładając, że materiały eksploatacyjne kupujemy raz w miesiącu, to wybierając zamienniki w skali roku zaoszczędzimy ponad 660 złotych! To naprawdę niemała suma, która z pewnością jest kusząca dla wielu konsumentów. 

Zamienniki są nieodpowiednie dla naszego urządzenia i mogą je trwale uszkodzić!
"Ale przecież zamienniki są nieodpowiednie dla naszego urządzenia i mogą je trwale uszkodzić!" - z takimi mitami bardzo często możemy spotkać się w internecie oraz usłyszeć je od znajomych. Na szczę
ście, my ten mit dzisiaj obalamy! Jeżeli kupisz zamienniki w sprawdzonym źródle, które współpracuje z rzetelnymi producentami, to możesz mieć pewność, że zakupiony tusz alternatywny będzie całkowicie bezpieczny dla Twojej drukarki. Co więcej, umożliwi on przygotowywanie tak samo profesjonalnych i dokładnych wydruków, które będą zachwycać swoją dokładnością, kolorami i bogactwem szczegółów. Zamienniki, jeżeli używamy i montujemy je w prawidłowy sposób, w żadnym stopniu nie będą miały wpływu na kondycję naszego urządzenia oraz jego żywotność.

Niezawodne tusze Brother - wybierz najlepsze produkty na rynku!

Jednym z topowych producentów, który zajmuje się sprzedażą profesjonalnych drukarek laserowych, atramentowych i innych urządzeń biurowych, jest firma Brother. To japońskie przedsiębiorstwo powstało w Japonii, ponad 100 lat temu, a europejczycy mogą cieszyć się ich produktami od przeszło 50 lat. Brother podczas tworzenia swoich urządzeń korzysta z nowoczesnych procesów produkcyjnych i zaawansowanej technologii, dzięki czemu ich urządzenia są niezawodne i niezastąpione. Drukarki Brother znajdą zastosowanie zarówno w biurach - mniejszych i większych, jak i podczas użytku domowego. Tusze Brother dostępne są w dwóch formach - zamienników i oryginałów, a szeroki wybór tych produktów znajdziesz na stronie sklepu internetowego dodrukarki.pl. Urządzenia Brother oferują intensywne, wielobarwne wydruki, które zachwycą nawet najbardziej wymagających konsumentów. Warto wiedzieć, że Brother jest przedsiębiorstwem, które stawia na ekologiczne rozwiązania. Większość ich drukarek jest. energooszczędna, a zużyte materiały eksploatacyjne można wysyłać bezpośrednio do siedziby firmy, która zajmuje się ich bezpieczną utylizacją.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021