Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Urządzenie wielofunkcyjne – laserowe czy atramentowe?

31-05-2019

 


Jeszcze kilka lat temu spotykane raczej tylko w biurach, dziś sprawdzają się również na prywatny użytek. Mowa tu oczywiście o urządzeniach wielofunkcyjnych, które powoli wypierają klasyczne drukarki. Do Twojej dyspozycji są ich dwa rodzaje: atramentowe i laserowe. Zobacz, który warto wybrać!

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – zalety i wady

Największą zaletą atramentowych drukarek wielofunkcyjnych jest bez wątpienia to, że takie urządzenia są naprawdę tanie. Jeśli więc szukasz modelu budżetowego, to najlepszy wybór. To proste w obsłudze, niewielkie urządzenie doskonale sprawdzi się zatem w przypadku domowego użytku – a już szczególnie wtedy, gdy nie drukujesz zbyt dużo, lecz tylko sporadycznie. Dlaczego? Tusze do takich urządzeń niestety należą do dość drogich, zatem intensywna eksploatacja mogłaby się okazać mało opłacalna – nawet biorąc pod uwagę to, że za zakup samego urządzenia zapłacisz stosunkowo mało.

Drukarki atramentowe poleca się również osobom, które zamierzają drukować zdjęcia. Okazuje się bowiem, że oferowana przez nie jakość fotografii w kolorze jest na tyle wysoka, że trudno z nią konkurować. Takich sprzętów szukać chociażby wśród drukarek Brother.

 

Co warto wiedzieć o laserowych drukarkach wielofunkcyjnych?

Drukarki wielofunkcyjne laserowe cechują się zazwyczaj większymi gabarytami. Chociażby z tego powodu najczęściej wybiera się je do biur i to tych, w których pracuje sporo osób, a drukarki chodzą w zasadzie bez przerwy. Co ważne, ten rodzaj urządzeń wielofunkcyjnych wyróżnia się bardzo tanią eksploatacją – za tusze nie zapłacisz dużo i wystarczą Ci na długi czas – dlatego też nadają się idealnie do drukowania dużej ilości tekstów.

Niestety tym wszystkim zaletom towarzyszą pewne wady. Największą z nich jest przede wszystkim cena. Cena przyznać, że za taki model zapłacisz nawet dwa razy tyle co za atramentowe urządzenie wielofunkcyjne – albo nawet jeszcze więcej. Niestety nie wydrukujesz też na nim dobrych jakościowo zdjęć – za to jakość wydrukowanych tekstów jest fenomenalna.

Laserowe czy atramentowe? Krótkie podsumowanie

Starając się wybrać między urządzeniem wielofunkcyjnym laserowym i atramentowym, skup się na następujących aspektach:

- cena – jeśli Twój budżet jest ograniczony, Twoją jedyną możliwością jest zakup drukarki atramentowej. Jeśli jednak jesteś pod tym względem elastyczny, kupno urządzenia laserowego wchodzi w grę;

- koszt eksploatacji – zamierzając dużo korzystać z drukarki, lepiej postawić na tę laserową, za której użytkowanie zapłacisz mniej. Intensywne drukowanie na modelu atramentowym może się okazać zbyt kosztowne;

- obszar zastosowania – do drukowania tekstów doskonale nadaje się drukarka atramentowa. Jeśli jednak zamierzasz drukować zdjęcia i to w dużej jakości, lepiej wybrać tę atramentową – różnica w jakości wydruków będzie naprawdę ogromna.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021