Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Czyszczenie z zastosowaniem produktów MEWA jest wydajne, ekonomiczne i ekologiczne

21-05-2019

 

 

Maszyny i urządzenia używane w zakładzie lub w warsztacie muszą być zawsze utrzymywane w czystości, tak by zachowały swoje właściwości i mogły być efektywnie wykorzystane. Często w tym celu używane są zwykłe, cięte szmatki do czyszczenia. Lepiej jest jednak stosować produkty wysokiej jakości, które są bardziej wydajne, wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i bardziej ekonomiczne. Takimi produktami są tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe, myjki do części i przede wszystkim ogólna zasada zarządzania tekstyliami przemysłowymi firmy MEWA.

Wydajnie…

Zarówno czyściwa wielokrotnego użytku, jak i mata olejowa umożliwiają szybkie i niezawodne usuwanie lub bezpieczne usuwanie lub gromadzenie zanieczyszczeń, takich jak oleje, farby, rozpuszczalniki i smary, ponieważ te dwa produkty
- mają dobre właściwości ssące i czyszczące,
- są solidne i skuteczne,
- bardzo szybko wchłaniają płyny.

Klient może wybierać spośród czterech kategorii czyściw, które są dostosowane do danego zastosowania. Wysokiej jakości czyściwa wielokrotnego użytku tkane są ze specjalnych rodzajów przędzy. Dzięki temu są one niezwykle chłonne i w dużej mierze pozbawione kłaczków. Wchłaniają ciecze w ilości nawet dwa i półraz większej niż same ważą.

Mata olejowa całkowicie wchłania skapujące ciecze. Są one pochłaniane przez zewnętrzną powierzchnię maty olejowej, a następnie bezpiecznie i czysto przechowywane w rdzeniu ssącym wykonanym ze specjalnej włókniny. W ten sposób powierzchnia zewnętrzna maty pozostaje sucha.

Ekonomicznie…
Wszystkie produkty firmy MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że najpierw dostarczane są czyste produkty tekstylne (czyściwa lub maty olejowe), następnie od klienta odbierane są zabrudzone produkty, po ich wypraniu czyste już produkty ponownie wysyłane do klienta. MEWA przyjmuje na siebie wszystkie zobowiązania, wynikające z przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ użytkownik może zaoszczędzić czas i wysiłek związany z zamawianiem, magazynowaniem i logistyką i tym samym może się skoncentrować na swojej zasadniczej działalności.

Ekologicznie…
Zarówno czyściwa, jak i maty olejowe mogą być używane wielokrotnie. Przestrzegając ustawowych wymogów w zakresie ochrony środowiska i utylizacji, czyściwo można prać na przykład do 50 razy, a następnie przekazać czyste już szmatki użytkownikowi. Dzięki termicznemu recyklingowi wypłukanych zanieczyszczeń - głównie są to zużyte oleje pozyskane z czyściw - MEWA pokrywa do 80% zapotrzebowania na energie niezbędną dla eksploatacji linii suszących i piorących w procesie prania tekstyliów przemysłowych.

Dostawca usług tekstylnych zajmuje się całą logistyką, czyli odbiorem, praniem, dostawą. Klient nie musi już troszczyć się o wypełnianie odpowiednich dokumentów i pozbywanie się zużytych odpadów. MEWA przyjmuje wszystkie te zobowiązania na siebie. Klient otrzymuje od firmy MEWA potwierdzenie, że czyściwa nie są odpadem, a więc nie podlegają przepisom ustawy o odpadach.

Myjka do czyszczenia części Bio-Circle, którą firma MEWA oferuje w ramach pełnej usługi, szybko usuwa mocno przywierające do powierzchni części oleje, chłodziwa, wosk i smary. Płyn czyszczący nie zawiera żadnych rozpuszczalników chemicznych, ale czyści na bazie naturalnych mikroorganizmów. Powodują one biologiczny rozkład zanieczyszczeń. Brak jest emisji lotnych związków organicznych. Te ekologiczna myjka różni się zatem od konwencjonalnych stołów z pędzlem do czyszczenia na zimno.

MEWA Textil-Management

 Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 44 placówki, oferując w ramach systemu pełnej obsługi odzież roboczą i ochronną, czyściwa, wycieraczki do butów, absorpcyjne maty olejowe, jak również urządzenia do czyszczenia części. Dodatkowo można także zamówić produkty z katalogu firmy MEWA, zawierającego markowe artykuły bhp. 5200 pracowników obsługuje ponad 184 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2017 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 672 mln euro.

Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołową firmą w segmencie zarządzania tekstyliami. W listopadzie 2013 roku, w ramach Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, MEWA wyróżniona została jako jedna z trzech najlepszych niemieckich firm (Top 3) w kategorii „Najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“. W 2019 roku wydawnictwo Deutsche Standards po raz czwarty przyznało firmie tytuł „Marki Stulecia“, a w 2015 roku po raz drugi tytuł „Lidera Światowego Rynku”.


Internetwww.mewa-service.pl
Filmy o firmie MEWA: https://www.mewa-service.pl/newsroom/alle-videos/
MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl
Facebook: www.facebook.com/MEWADienstleistung
    

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
Email: biuro@adiunctor.pl

 

Zdjęcia: MEWA


Zależnie od przewidywanego zastosowania, klient może wybierać spośród czterech kategorii czyściw.


 
Mata olejowa gromadzi skapujące ciecze w rdzeniu ssącym.


 
Myjka do czyszczenia części Bio-Circle, którą firma MEWA oferuje w ramach pełnej usługi, szybko usuwa mocno przywierające do powierzchni części oleje, chłodziwa, wosk i smary.
mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays13poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018