Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Druk UV – najnowocześniejsza technika drukowania na dowolnej powierzchni

22-08-2018


Druk UV to nowoczesna i niezwykle praktyczna technika drukowania, która umożliwia naniesienie nadruków na dowolną powierzchnię. Za jego pomocą możemy bowiem wydrukować grafiki na takich materiałach, jak szkło, plastik, drewno, metal oraz wielu innych powierzchniach, które nie nadają się do zadrukowywania tradycyjnymi metodami.

 


Jakie są najważniejsze zalety, którymi może poszczycić się nowoczesny druk UV?

Świetna jakość wydruków i nieograniczone możliwości

Druk UV jest uniwersalną techniką druku, którą dziś warto zainteresować się w pierwszej kolejności. Oprócz szerokiego zastosowania wydruki wykonane za jego pomocą charakteryzują się bowiem świetną jakością, bogatą kolorystyką oraz wysoką trwałością.

Druk UV to nowoczesna technika druku, która pozwala na wykonanie nadruków na dowolnych powierzchniach, zarówno twardych, jak i elastycznych. Realizacje wykonane za pomocą tej techniki drukowania mogą być zarówno wielkonakładowe, jak i niskonakładowe. Druk UV idealnie sprawdza się bowiem do wykonywania materiałów reklamowych, a także do realizacji nietypowych pojedynczych przedmiotów. Za jego pomocą wykańcza się m. in. akcesoria wyposażenia wnętrz oraz dekoracje.

Druk UV jest trwały i odporny na działanie warunków atmosferycznych

Niezwykle istotną zaletą nowoczesnego druku UV jest także jego odporność na wilgoć, wodę oraz skrajne temperatury. Takie właściwości sprawiają, że materiały reklamowe wykonane za jego pomocą doskonale nadają się do eksponowania nie tylko we wnętrzu pomieszczeń, ale także na zewnątrz. Druk UV nie ulega bowiem zniszczeniu oraz nie traci swoich unikalnych właściwości pod wpływem promieni słonecznych, jest odporny na opady atmosferyczne oraz niskie i wysokie temperatury. Jest także wyjątkowo trwały, gdyż zabezpieczony specjalnym laminatem druk UV może nam służyć nawet 10 lat!

Druk UV także na przezroczystych podłożach!

Nowoczesny druk UV świetnie sprawdza się do nanoszenia wydruków nie tylko na podłożach kolorowych. Za jego pomocą możemy bowiem wydrukować dowolną grafikę lub napis także na przezroczystej powierzchni. Jest to możliwe dzięki naniesieniu w pierwszej kolejności białej bazy, a następnie jej przykryciu nadrukiem lub grafiką w określonym kolorze. Dzięki takiej możliwości druk UV może zostać z powodzeniem wykonany także na szkle, folii, plexi oraz innych materiałach charakteryzujących się wysoką przezroczystością.

Druk UV jest przyjazny dla środowiska naturalnego

Kolejną, niezwykle ważną zwłaszcza z ekologicznego punku widzenia zaletą druku UV jest jego przyjazny stosunek do środowiska naturalnego. Warto bowiem wiedzieć, że nowoczesny druk UV jest obecnie jedną z najbardziej ekologicznych technik drukowania. Atramenty UV wykorzystywane w procesie jego wykonywania to bowiem specjalne ekologiczne farby, w których składzie nie znajdziemy m. in. rozpuszczalników. Druk UV jest więc techniką drukowania, podczas której realizacji nie są uwalniane szkodliwe opary mogące negatywnie wpływać na naturę. Ma to szczególne znaczenie w przypadku wykonywania za jego pomocą wydruków wielkonakładowych, gdzie zużycie farb jest szczególnie duże.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://grupa3druk.pl/druk-offsetowy-uv/

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays13poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018