Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Naprawa drukarek czy zakup nowego sprzętu?

14-06-2016


W sieci można znaleźć wiele informacji na ten temat, zwłaszcza tych, mówiących o tym, że sie nie opłaca i, że nową drukarkę można kupić niewiele drożej niż wyjdzie nas naprawa starej. Faktycznie mogłoby się wydawać, że lepiej jest nie ryzykować kolejnych napraw, kosztów i dołożyć do zakupu nowej drukarki. Czy jednak faktycznie tak jest?

fixandprint

Cenne porady przed naprawą drukarek

Serwisy zajmujące się naprawą drukarek i posiadające szeroką wiedzę na ten temat obalają niejednokrotnie takie podejście.

Po pierwsze jest ono świetnym chwytem marketingowym, bo nawet jeśli ostatecznie okaże się, że nowa drukarka będzie dużo droższa, to klient nie bardzo ma jak wycofać się z transakcji.

Dlaczego? Zepsuta drukarka czy to pracy czy w domu, jak wiemy potrzebna jest zawsze najbardziej 15 minut po tym jak przestała działać, a na części trzeba poczekać, serwisanci mają mnóstwo pracy więc naprawa też zajmie swoje a na stanie w firmie jest akurat (dziwnym trafem oczywiście) idealna drukarka na nasze potrzeby. Bardzo często bez dłuższego namysłu i przeszukania rynku decydujemy sie na taki zakup a potem okazuje się, że wystarczyło wymienić jakąś niedrogą część lub po prostu wyczyścić drukarkę.

Utylizacja starej i wymiana na nową

Coraz więcej jest super ofert gdzie swoją- dla nas bezużyteczną drukarkę możemy zostawić lub odsprzedać za marne grosze do serwisu.

I po raz kolejny osoby, które nie maja pojęcia o drukarkach nie powinny bez większego namysłu decydować się na zwrócenie swojej całkiem nowej, niezniszczonej drukarki za uzyskanie 5% rabatu na zakup nowej.

Jest- niestety- wiele serwisów, które żerują na osobach, które nie mają wiedzy branżowej i wykorzystują te braki, aby odebrać za jak najmniejsze pieniądze starą oraz wcisnąć nową, która jak potem się okazuje wcale nie była nam tak bardzo potrzebna.

Autoryzowane serwisy

Jednym z pierwszych kroków aby uniknąć takich sytuacji jest wybieranie autoryzowanych serwisów naprawy.

W sieci dość łatwo wyszukać serwisów, które cieszą się dobrą opinią i są serwisami autoryzowanymi danego producenta. Najłatwiej robić takie przeszukiwanie uwzględniając miasto jakie nas interesuje. Wpisując frazy frazy np. Konica Minolta Warszawa, wyświetli nam się cała lista serwisów autoryzowanych, jednym z nich jest np. FixandPrint.

Przy wyborze punku napraw drukarek musimy wykazać się ciekawością i sprawdzić dokładnie czy ceny części zaproponowanych dla nas nie wzięły się z nikąd lub czy ktoś najzwyczajniej na świecie nie chce nas oszukać sprzedając nam nową a zarabiając dodatkowo na naszej drukarce.

Co ciekawe autoryzowane serwisy są tańsze od usług producenta a zdecydowanie lepszej jakości niż serwisy nieautoryzowanie, więc można powiedzieć, że to taki złoty środek.

Mamy jednocześnie pewność, że firma ta przeszła szkolenie i może je także zorganizować dla nas, czy naszych pracowników.

Wybierając serwis autoryzowany wcale nie musimy kierować się tym, żeby zatrudniał on 50 pracowników, szybciej i taniej naprawimy nasza drukarkę w małej firmie posiadając wszelkie niezbędne certyfikaty.


mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays13poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018