Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Czyściwa firmy MEWA oferowane w systemie pełnego serwisu - Kompletna usługa od jednego dostawcy – to się opłaca

05-12-2013

lm


Ekonomiczna produkcja oznacza, że maszyny i urządzenia będą zawsze funkcjonować w sposób optymalny: przejścia pomiędzy poszczególnymi etapami technologicznymi będą redukowane do minimum, procesy produkcyjne będą zoptymalizowane, a sama produkcja odbywać się będzie sprawnie. W trakcie analizy procesów realizowanych w zakładzie, pojawia się często pytanie, jakie zadania - ze względu na czas i koszty - mogłyby zostać przekazane do realizacji zewnętrznemu partnerowi. Oferując system zarządzania tekstyliami przemysłowymi, firma MEWA pokazuje, jak zewnętrzny partner może przejąć takie zadanie, realizując je od początku do końca w sposób kompetentny i niezawodny.

System tekstyliów wielokrotnego użytku zdecydowanie pomaga utrzymać lub poprawić organizację pracy, albowiem wszędzie tam, gdzie maszyny i urządzenia muszą być regularnie czyszczone lub gdzie trzeba dbać o stan powierzchni, zastosowanie czyściw wielokrotnego użytku gwarantuje zysk w całym systemie. Ta zasada jest bardzo ważna w produkcji. Akurat system czyściw wielokrotnego użytku jest dobrym tego przykładem. Jest on prosty, efektywny i działa na zasadzie kompletnego serwisu, polegającego na dostarczaniu czyściwa, odbieraniu go, praniu i ponownym dostarczaniu do klienta. Osoby odpowiedzialne w zakładzie za produkcję, wyręczane są tym samym w realizacji wielu zadań o charakterze organizacyjnym i administracyjnym. Usługa taka rozwiązuje problemy związane ze składowaniem, pozwala na uzyskanie przejrzystości kosztów i odciąża osoby odpowiedzialne za przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska i usuwania odpadów.

Ekonomiczne wytwarzanie oznacza również realizację produkcji w sposób ekologiczny. Podstawy kierowania każdym przedsiębiorstwem zakładają świadome wykorzystanie wody, powietrza i energii, a także efektywne oszczędzanie zasobów naturalnych oraz unikanie wytwarzania dużej ilości odpadów. Specjalistyczna wiedza niezbędna w tym celu, jest często dość ograniczona. Współpraca z zewnętrznym partnerem może przynieść znaczne korzyści, jeżeli jest on w stanie również wobec nowych wyzwań zaoferować prawidłowe rozwiązania i usługi.

Oferowanie tekstyliów przeznaczonych do zastosowań przemysłowych w ramach kompletnego serwisu to usługa już sama w sobie zorientowana na ochronę środowiska. A jeżeli dodatkowo będzie ona proponowana w oparciu o strategiczne zarządzanie ochroną środowiska (wg. normy ISO 9001), to skutkiem tego będzie koncepcja funkcjonowania przedsiębiorstwa, korzystna zarówno dla klientów, jak i dla środowiska naturalnego. A do tego także opłacalna, bowiem generalnie czyściwa wielokrotnego użytku są znacznie bardziej ekonomiczne niż czyściwa jednorazowe. Czyściwa wielokrotnego użytku mogą być prane wiele razy i wykorzystywane ponownie. Czyściwa papierowe natomiast lub ściereczki lądują w koszu na odpadki po jednorazowym użyciu.

 

MEWA Textil-Service sp. z o.o.                                                       
www.mewa-service.pl

MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Filmy o MEWA Textil-Management: http://www.youtube.com/user/mewaPOL


mm
 a

MEWA Textil-Management


Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 43 placówki, oferując odzieży roboczą i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów i maty olejowe oraz artykuły bhp. 4500 pracowników obsługuje ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2012 roku firma osiągnęła obroty w wysokości 528 mln euro.
 
Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych.  W 2011 roku MEWA wydawnictwo Verlag Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.  Poza tym, również w 2013 roku MEWA nominowana została do nagrody za „najbardziej zrównoważony produkt/usługę w Niemczech“, kwalifikując się do grona trzech najlepszych niemieckich firm w tej kategorii    
 

 

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR, Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
Emaill: biuro@adiunctor.pl

Zdjęcia: MEWA

234

Wszędzie tam, gdzie maszyny i urządzenia muszą być regularnie czyszczone, można zastosować odpowiednio dobrane czyściwo wielokrotnego użytku firmy MEWA.
235

Firma MEWA już od ponad stu lat oferuje czyściwo wielokrotnego użytku do zastosowań przemysłowych w ramach kompleksowej usługi, polegającej na przygotowaniu odpowiedniego czyściwa, odbieraniu zużytego, jego praniu i ponownym dostarczaniu klientom czystego czyściwa.

 

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021