Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

MEWA Textil-Service nominowana do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój (Deutscher Nachhaltigkeitspreis)

15-11-2013

lm


Firma MEWA Textil-Service AG & Co. nominowana została do Niemieckiej Nagrody za Zrównoważony Rozwój, jednej z najbardziej prestiżowych nagród tego typu w Europie. Uzasadniając swą decyzję, jury stwierdziło, że „oferując czyściwa wielokrotnego użytku, firma umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności w zakresie zasobów i odpadów. Jednocześnie produkt ten spełnia wymagania w zakresie społecznego i ekonomicznego zrównoważonego rozwoju”. Firma MEWA, oferująca tekstylia przemysłowe, takie jak czyściwa i odzież ochronna, wybrana została do grona trzech najwyżej ocenianych firm w kategorii „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech". Tym samym firma stała się jednym z niemieckich liderów zrównoważonego rozwoju.

Niemiecka Nagroda za Zrównoważony Rozwój przyznawana jest przedsiębiorstwom każdej wielkości i każdej branży, które łączą sukcesy ekonomiczne z odpowiedzialnością społeczną i działaniami na rzecz ochrony środowiska. O nagrodę ubiegało się około 600 firm, 15 z nich zostało nominowanych w pięciu kategoriach. Zwycięzcy ogłoszeni zostaną 22 listopada w Dusseldorfie podczas uroczystości wręczenia nagród. W kategorii „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech", obok firmy MEWA, do nagrody zakwalifikowana została także spółka budowlana HOWOGE Wohnungsbaugesellschaft oraz przedsiębiorstwo handlowe Otto.

Zrównoważone zarządzanie gwarancją rozwoju firmy

Mając obroty wynoszące ponad pół miliarda euro, filie w 13 krajach w Europie i ponad 165 000 klientów w 20 krajach, MEWA należy dziś do czołowych firm w swojej branży. W firmie MEWA istotne są technologie produkcyjne przyjazne dla środowiska naturalnego, oszczędne wykorzystywanie materiałów, surowców i zasobów oraz stały, prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa. MEWA już w trzecim pokoleniu oparta jest na strukturach rodzinnych, w których odzwierciedlają się wartości przedsiębiorstwa kierowanego przez właścicieli. Na czele firmy stoi obecnie wnuczka jej założyciela, Gabriele Gebauer, wraz ze swoim mężem Rolfem Beisse. Nazwa MEWA od ponad stu lat kojarzy się z tradycją i serwisem, a zatem firma dysponuje także potencjałem pozwalającym wyznaczać kryteria wartości o charakterze ponadczasowym. Dlatego też dalekowzroczne decyzje kierownictwa firmy nie są ukierunkowane na krótkotrwałe zyski, ale na rozwój w dłuższej perspektywie. Zyski bowiem inwestowane są ponownie w rozwój przedsiębiorstwa.

Kontakt dla prasy:
ADIUNCTOR, Roman Benedykciuk
02-776 Warszawa, ul. Nugat 8 m 59
Tel.: +48 22 643 81 73
Emaill: biuro@adiunctor.pl


mm
 a

MEWA Textil-Management


Firma MEWA zaopatruje firmy w całej Europie, gdzie posiada 43 placówki, oferując odzieży roboczą i ochronną, czyściwa tekstylne, wycieraczki do butów i maty olejowe oraz artykuły bhp. 4500 pracowników obsługuje ponad 165 000 klientów w przemyśle, handlu, rzemiośle i gastronomii. W 2012 roku firma osią-gnęła obroty w wysokości 528 mln euro.
 
Założona w 1908 roku MEWA jest dzisiaj czołowym producentem w segmencie tekstyliów przemysłowych.  W 2011 roku MEWA wydawnictwo Verlag Deutsche Standards przyznało firmie tytuł „Lidera Światowego Rynku”, a w 2013 roku firma ponownie została wyróżniona jako „Marka Stulecia“.  Poza tym, również w 2013 roku MEWA nominowana została do nagrody „najbardziej zrównoważony produkt/usługa w Niemczech“, kwalifikując się do grona trzech najlepszych niemieckich firm w tej kategorii. 
  
 


MEWA Textil-Service sp. z o.o.                                                       

www.mewa-service.pl

MEWA na Twitterze: twitter.com/mewa_pl

Filmy o MEWA Textil-Management:

Ofertę firmy MEWA prezentuje uhonorowany nagrodą „red dot award: communication design 2012“ film reklamowy zatytułowany „MEWA - Tekstylny pomysł dla ludzi i środowiska“. Ten i wiele innych filmów o firmie MEWA obejrzeć można na stronie:  http://www.youtube.com/user/mewaPOL.

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewapoligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpackexpoopakowania2018remadays 2021