Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia Projekt S.C.

zobacz
DrukarniewPolsce.pl

Drukarnia LETICA

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

Nowoczesne opakowania na artykuły spożywcze

28-11-2016


Dobrze zaprojektowane opakowania na artykuły spożywcze pozwalają zachować nie tylko trwałość, ale również świeżość, aromat i smak. Nic więc dziwnego, że producenci żywności przykładają coraz większą uwagę do nowoczesnych opakowań.

Tendencja do inwestowania w nowoczesne i biodegradowalne opakowania ma charakter ogólnoświatowy, jednak najwięcej uwagi poświęca się temu w krajach wysokorozwiniętych. Duże korporacje już dawno zdały sobie sprawę, że właściwe pakowanie produktów spożywczych pozwala na zminimalizowanie strat a także na zachowanie przez wydłużony czas wysokiej jakości. Dobrej klasy opakowania są w stanie utrzymywać świeżość produktów spożywczych oraz ochronić je przed negatywnymi czynniki zewnętrznymi, dzięki czemu wytwarzanie żywności staje się znacznie wydajniejsze.

Trudno w to uwierzyć, ale ponad miliard ton żywności w ubiegłym roku uległo zniszczeniu z powodu złego przechowywania. Dodatkowo biorąc pod uwagę, że prawie połowa ludzi na ziemi mieszka w miastach, do których trzeba sprowadzać artykuły żywnościowe okazuje się, że pakowanie i przechowywanie żywności ma kluczowe znaczenie. Trudno się dziwić, że ta gałąź przemysłu tak dynamicznie się rozwija.

Przy rozwoju opakowań bardzo duży nacisk kładzie się na zachowanie świeżości oraz trwałości produktu. Dzieje się tak, ponieważ większość artykułów spożywczych jest przewożona na bardzo duże odległości. Dotyczy to na przykład egzotycznych warzyw i owoców. Konsumenci oczekują, że kupiony przez nich towar będzie najwyższej jakości mimo tego, że przywędrował on z drogiego końca świata. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii jest to możliwe. Problem świeżości dotyczy też artykułów produkowanych w kraju. Każdy z nas chce przecież otwierając opakowanie otrzymać chrupiące paluszki i smaczne ciastka. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych opakowań typu flexo jest zupełnie normalne.

Dzisiejsze opakowania są produkowane są z zaawansowanych materiałów syntetycznych i kompozytowych. Daje to możliwość szczelnego zapakowania produktu w warunkach wolnych od tlenu, co dodatkowo wydłuża trwałość zapakowanego produktu. Brak tlenu ogranicza znacznie rozwój mikroorganizmów, dzięki czemu nie trzeba korzystać konserwantów.

Należy pamiętać, że opakowanie ma nie tylko wymiar praktyczny, ale również estetyczny. Jest ono doskonałym nośnikiem informacji. Na jego powierzchni lub na dołączonej etykiecie można umieścić nie tylko niezbędne informacje o produkcie, ale również treści zachęcające klienta do zakupu.

l1

mptrzetelnidrupapostprint-leipzigmewaremadays13poligrafiaexpoexpoopakowaniawarsawpack